O nas

STOWARZYSZENIE PRACOWNIA ETNOGRAFICZNA

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego (SPE) to organizacja pozarządowa skupiająca przede wszystkim etnografki i etnografów. Powstała w 2006 roku. Realizuje projekty badawcze, dokumentacyjne, edukacyjne, kulturalne i popularyzatorskie. Zajmuje się kulturą tradycyjną i współczesną.
SPE to etnografki i etnografowie, którym się chce!
Jesteśmy otwarci na współpracę, zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami i kontaktu. Znajdziecie nas na stronie www, Facebooku, Youtubie i Instagramie.

Zespół projektu

Edukatorki i badaczki:

Katarzyna Kamler – absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Edukatorka, badaczka i koordynatorka projektów. Prowadzi warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży o lokalności, dziedzictwie kulturowym, wielokulturowości i turystyce. Wolne chwile spędza w górach i pod namiotem. 

Justyna Szymańska – etnolożka, absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się antropologią polityczną, antropologią państwa, aktywizmem obywatelskim i ruchami społecznymi, prowadzi badania w Polsce i Ukrainie. Współpracowniczka w wielu projektach badawczych, naukowych i dokumentacyjnych. Od 2013 roku związana ze Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna jako edukatorka, badaczka, trenerka oraz koordynatorka projektów.

Grafika: 

Aleksandra Karolina Makuch – absolwentka socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zawodowo stara się łączyć oba te obszary. Dlatego współpracuje z organizacjami pozarządowymi, dla których projektuje materiały wizualne. Miłośniczka kobiecej piłki nożnej. 

IG: @mcqhola

Redakcja językowa:

Konsultacje i koordynacja lokalna: Bożena Wojtczak

Strona www

Grzegorz Bińka – absolwent geologii na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalnością hydrogeologia. Od 2011 zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych, również od 2011 współpracuje ze Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna. Poza tym tata małej Igi i Niny, instruktor ZHP, motocyklista, interesuje się astronomią, lotnictwem, elektroniką, informatyką i podróżami.

Fotografie: 

Anna Gomułka, Marcin Kopij, Joanna Kozakiewicz, Bożena Wojtczak

19 DH CZARNE PŁOMIENIE PRZY HUFCU ZHP W GŁOGOWIE